Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

Draugiškas internetas

Interneto svetainė „Draugiškas internetas“ www.draugiskasinternetas.lt yra oficiali projekto Saugesnis internetas“ svetainė. Projekto tikslas yra atkreipti visuomenės dėmesį į neteisėtą ir žalingą informaciją internete, skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis jo technologijomis, supažindinti su galimais apsisaugojimo nuo tokios informacijos būdais. Projektas Lietuvoje vykdomas pagal daugiametę ES programą Saugesnis internetas“.

 

Ši Europos Komisijos (EK) Informacinės visuomenės direktorato programa nuo 1999 metų įgyvendinama visose ES šalyse. 2005 metais Lietuvoje ją pradėjo įgyvendinti bendrovė „Bitė Lietuva“, Švietimo ir mokslo ministerija ir Socialinių ir psichologinių paslaugų centras, laimėję EK skelbtą konkursą.

 

Nuo 2007 m. balandžio mėn. programa buvo įgyvendinama Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos kartu su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija. Projekto Saugesnis Internetas LT“ viešąją 2007–2009 m. ataskaitą skaitykite čia.

 

Nuo 2009 m. balandžio mėn. šią programą įgyvendino Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) kartu su Švietimo informacinių technologijų centru (ITC).

 

2009–2010 m. buvo vykdomas projektas Saugesnis internetas LT AN-HL“ (angl. Safer Internet LT AN-HL“). Jo pagrindiniai uždaviniai buvo šie:

 • visuomenės švietimas saugaus interneto klausimais (vykdė ITC ir RRT), 
 • karštosios linijos funkcijų vykdymas (vykdė RRT).

 

Projekto Saugesnis Internetas LT AN-HL“ viešąją ataskaitą (anglų k.) skaitykite čia.

 

2011–2012 m. Lietuvoje buvo įgyvendintas projektas Saugesnis Internetas LT SIC“ (angl. Safer Internet LT SIC“. Projektą vykdė Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) kartu su Švietimo informacinių technologijų centru (ITC). Projekto partneris pagalbos linijos funkcijoms vykdyti – VšĮ Vaikų linija“ (Vaikų linija). Projekto tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į žalingą informaciją ir elgesį internete; skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis jo technologijomis; suteikti visuomenei galimybę anonimiškai pranešti apie neteisėtą ar žalingą interneto turinį ir teikti pagalbą vaikams, susidūrusiems su kibernetinėmis patyčiomis (angl. cyberbullying), seksualiniu viliojimu (angl. grooming), žalingu turiniu ir kita nemalonia ar bauginančia patirtimi, atsirandančia naudojantis interneto technologijomis. Vienas pagrindinių pasiektų projekto rezultatų – buvo įsteigta saugesnio interneto, pagalbos linija.

 

Projekto Saugesnis internetas LT SIC“ viešąją ataskaitą (anglų k.) skaitykite čia.

 

2012–2014 m. vykdomas projektas „SIC LT II“ (angl. „Safer Internet Centre LT II“) praplėtė „Saugesnio interneto“ programos veiklą Lietuvoje. Šiuo metu Saugesnio interneto centro veiklą vykdo 4 partneriai: Švietimo informacinių technologijų centras, asociacija „Langas į ateitį“ (LĮA), RRT ir Vaikų linija. Pagrindiniai projekto uždaviniai yra šie:

 • Saugesnio interneto informavimo centro funkcijų vykdymas – tai visuomenės švietimas saugaus interneto klausimais (vykdo ITC ir LĮA).
 • Karštosios linijos funkcijų vykdymas (vykdo RRT). Projekto interneto svetainėje paspaudę nuorodą http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/main/report bet kada galite pranešti apie Jūsų pastebėtą neteisėtą ar žalingą informaciją internete, kuri bus patikrinama ir perduodama atsakingoms institucijoms. Šiuo metu 38 pasaulio šalyse veikia 44 karštosios linijos, kurias jungia asociacija INHOPE www.inhope.org.  RRT karštoji linija buvo priimta į INHOPE 2008 m. gegužės 28–29 d. Dubline vykusioje šios asociacijos Generalinėje asamblėjoje.
 • Pagalbos linijos veiklą vykdo ir pagalbą saugesnio interneto klausimais teikia Vaikų linija. Skambinant daugelyje Europos šalių veikiančiu bendruoju nemokamu pagalbos vaikams telefono numeriu 116 111 yra teikiama pagalba vaikams, internete susidūrusiems su tokiais pavojais, kaip viliojimas, patyčios, priekabiavimas, žalingas turinys, kita nemalonia ar bauginančia patirtimi internete.

 

Projektui pritaria ir bendradarbiauja šios institucijos ir organizacijos:

 • Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija
 • Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos
 • Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba
 • Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos
 • Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga
 • Lošimų priežiūros tarnyba prie Finansų ministerijos
 • Lietuvos mokslo ir studijų institucijų kompiuterių tinklas LITNET
 • Lietuvos žmogaus teisių lyga
 • Lietuvos socialinių pedagogų asociacija
 • Lietuvos radijas ir televizija
 • TEO LT, AB
 • UAB Omnitel“
 • UAB Bitė Lietuva“
 • UAB Microsoft Lietuva“
 • Asociacija Infobalt“ 
 • VšĮ Paramos vaikams centras
 • Asociacija Viešieji interneto prieigos taškai“

 

Projekto Saugesnis internetas“ valdymo grupė 

Įsakymas dėl projekto Saugesnis internetas“ valdymo grupės papildymo

Projekto „Saugesnis internetas“ valdymo grupės darbo reglamentas

 

Informacija atnaujinta 2013-06-12
atgal

Draugiskas internetas

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku