Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

CERT-LT

CERT (angl. Computer Emergency Response Team), arba CSIRT (angl. Computer Security Incident Response Team), – tai reagavimo į tinklų ir informacijos saugumo incidentus grupė, kurios pagrindinis tikslas yra operatyviai reaguoti į saugumo incidentus elektroninių ryšių tinkluose ir koordinuoti jų šalinimo veiksmus, ypač kai yra potenciali rizika tinklo funkcionalumui ar duomenų saugumui. Kitaip tariant, elektroninėje erdvėje CERT atlieka „gaisrų gesinimo komandos“ vaidmenį.

 

CERT-LT, tai Lietuvos Respublikos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys, kurio misija yra užtikrinti elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimus, koordinuoti veiksmus stabdant incidentų plitimą ir vykdyti incidentų prevenciją.

 

Viešųjų ryšių tinklų, viešųjų elektroninių ryšių paslaugų ir elektroninės informacijos prieglobos paslaugų saugumo ir vientisumo užtikrinimo taisyklės (nauja redakcija, įsigalioja 2015 m. birželio 24 d.)

 

Pagrindiniai CERT-LT uždaviniai

 

Veikimo sritis

 

Pranešimai apie incidentus

Pranešti apie incidentus galima užpildant specialią formą arba rašant el. pašto adresu cert_ETA_cert.lt, arba skambinant telefonu +370 5 210 5679 pirmadienį–ketvirtadienį nuo 8:00 iki 17:00, penktadienį nuo 8:00 iki 15:45.

Informacija atnaujinta 2016-09-14
atgal

Draugiskas internetas

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku