Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

Tinklų ir informacijos saugumas

Tinklų ir informacijos saugumas (toliau – IT saugumas) – tai tinklų ar informacinės sistemos pajėgumas tam tikru patikimumo lygiu išlikti atspariai nuo atsitiktinių įvykių ar neteisėtų arba tyčinių veiksmų, kurie keltų pavojų išsaugotų ar perduotų duomenų bei susijusių siūlomų ar per tuos tinklus arba sistemas gaunamų paslaugų prieinamumui, autentiškumui, vientisumui ir slaptumui.

 

Elektroninis saugumas paprastai suprantamas kaip apsauga nuo neteisėtos prieigos prie informacijos, jos panaudojimo, keitimo, manipuliavimo, praradimo. Bendrąja prasme saugumas - tai būsena, kai negresia joks pavojus. Tačiau absoliutaus saugumo pasiekti neįmanoma, bet tinkamai parinktos ir taikomos saugumo priemonės gali sumažinti rizikos laipsnį ir praradimų mastus.

 

Sparčiai augant informacijos ir tinklų saugumo pažeidimams, sukeliantiems didelius finansinius nuostolius ir naujas rizikas, grėsmes informacinei visuomenei, bei didėjant Internete nelegalios ir žalingos informacijos kiekiui, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (toliau – RRT) aktyviai dalyvauja, kuriant saugią informacinę visuomenę.

 

CERT-LT

Lietuvos Respublikos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys atliekantis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimus, veiksmų koordinavimą sprendžiant incidentus, rengiantis rekomendacijas apie grėsmes, organizuojantis seminarus. Interneto naudotojai, užpildę specialią formą www.cert.lt/pranesti tinklalapyje, gali pranešti apie elektroninius incidentus.

e. saugumas

Internetinis portalas www.esaugumas.lt, skirtas visuomenės švietimui IT saugumo klausimais. Šiame tinklalapyje skelbiama aktuali informacija tinklų ir informacijos saugumo tema, skelbiami įvairūs tinklų ir informacijos saugumo srities tyrimai, pranešimai apie naujas grėsmes, siūlomos konkrečios priemonės ir būdai bei pateikiami patarimai, padedantys išvengti pavojų tykančių elektroninėje erdvėje.

Draugiškas internetas

Internetinė svetainė www.draugiskasinternetas.lt yra oficiali projekto ,,Saugesnis internetas“ svetainė. Projekto tikslas yra atkreipti visuomenės dėmesį į nelegalią ir žalingą informaciją internete, skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis jo technologijomis bei supažindinti su galimais apsisaugojimo nuo tokios informacijos būdais. Svetainėje yra įdiegta sistema, suteikianti galimybę pranešti apie pastebėtą neteisėtą ir žalingą turinį internete.

Filtravimo priemonės

Prieigos prie viešųjų kompiuterių tinklų (interneto) paslaugas teikiantys asmenys privalo užtikrinti Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) aprobuotų žalingo interneto turinio, darančio neigiamą poveikį nepilnamečiams, filtravimo priemonių įdiegimą ir veikimą. RRT teikimu Vyriausybė nustato prieigos prie viešųjų kompiuterių tinklų (interneto) vietose privalomų filtravimo priemonių naudojimo tvarką.

atgal
 

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku