Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

Infrastruktūros įrengimas ir naudojimas

Teisinis pagrindas
 

Visiems statybos dalyviams, viešojo administravimo subjektams, elektroninių ryšių infrastruktūros savininkams, taip pat kitiems juridiniams ir fiziniams asmenims, kuriems taikomas Lietuvos Respublikos statybos įstatymas ir Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymas, yra privalomos Elektroninių ryšių infrastruktūros įrengimo, žymėjimo, priežiūros ir naudojimo taisyklės (toliau Taisyklės), kurios nustato pagrindinius reikalavimus projektuojant, statant, tiesiant, įrengiant ar rekonstruojant, remontuojant elektroninių ryšių infrastruktūrą bei projektuojant, statant, įrengiant naujus ar rekonstruojant, remontuojant esamus statinius, kiek šie darbai yra susiję su elektroninių ryšių infrastruktūros šiuose statiniuose įrengimu, viešųjų ryšių tinklų elektroninių ryšių infrastruktūros apsaugos zonų žymėjimo būdus, darbų viešųjų ryšių tinklų elektroninių ryšių infrastruktūros apsaugos zonose atlikimo tvarką, taip pat elektroninių ryšių infrastruktūros ir (arba) kitų tinkamos paskirties vamzdynų, kabelių kanalų, kolektorių, šulinių, atraminių konstrukcijų, įskaitant bokštus, stiebų, statinių, statinių įvadų, statinių inžinerinių sistemų ir kitokių įrenginių bendro naudojimo tvarką ir sąlygas.

Vykdydama Taisyklių reikalavimų valstybinę kontrolę ir priežiūrą, RRT nagrinėja fizinių ir juridinių asmenų skundus dėl netinkamo elektroninių ryšių infrastruktūros įrengimo ir naudojimo.

 


 
Kaštų pasidalinimas

 

Informuojame, kad  2015 m. rugsėjo mėn. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija pritarė Elektros energetikos įmonių apskaitos atskyrimo, sąnaudų paskirstymo ir su apskaitos atskyrimu susijusių reikalavimų aprašo (toliau – Aprašas) pakeitimui. Vienas iš esminių pakeitimų yra aktualus elektroninių ryšių tinklų teikėjams. Vadovaujantis Aprašo 191 punktu, kai elektros energetikos įmonės investuoja į infrastruktūrą dalyvaujant kitoms energetikos, elektroninių ryšių ar kitą infrastruktūrinę veiklą vykdančioms įmonėms, ta dalimi, kuria šios investicijos, susijusios su inžinerinių darbų sąnaudomis, yra pasidalinamos tarp atitinkamą infrastruktūrinę veiklą vykdančių įmonių ir pusė jų (50 proc. pajamų, gautų iš kitų infrastruktūrinių įmonių dėl inžinerinių darbų sąnaudų) priskiriama reguliacinei turto vertei. Detalesnė informacija  skelbiama čia.

 
Infrastruktūros žemėlapiai

 

Siekdama sudaryti elektroninių ryšių paslaugų teikėjams geresnes sąlygas plėtoti plačiajuosčio ryšio tinklus pasinaudojant esama infrastruktūra, RRT yra sukūrusi elektroninę prieigą prie didžiųjų Lietuvos miestų savivaldybių administruojamų infrastruktūros erdvinių duomenų sistemų (infrastruktūros žemėlapių) www.e-infrastruktura.lt.

Prieiga prie elektroninės duomenų bazės gali naudotis visi pageidaujantys ūkio subjektai, projektuojantys, teikiantys ir (arba) planuojantys pradėti teikti elektroninių ryšių tinklus ir (arba) paslaugas. Ryšių operatoriams elektroninė prieiga prie efektyviai ir nuolat veikiančios požeminės infrastruktūros skaitmeninių erdvinių duomenų sistemos yra svarbi siekiant gerinti investicijų į elektroninių ryšių tinklų plėtrą sąlygas ir mažinti šios plėtros sąnaudas. 

Bendradarbiavimo dėl elektroninės prieigos prie požeminės infrastruktūros skaitmeninių erdvinių duomenų sistemos plėtojimo sutartis yra pasirašiusios Vilniaus, Klaipėdos, Kauno ir Panevėžio miesto savivaldybės. 

 


 

Dažniausiai užduodami klausimai (atsakymai yra parengti remiantis oficialiais RRT išaiškinimais)

1. Ar ūkio subjektas, prieš pradėdamas naujų ryšio tinklų įrengimą, privalo vykdomus darbus ir papildomų kabelių tiesimą užimtuose namų kabelių kanaluose suderinti su kitais kanalų naudotojais? Atsakymas

2. Kokių priemonių reikia imtis, kai ūkio subjektas jau pilnai užpildytuose kanaluose „per jėgą“ nutiesia naujus kabelius ir sudaro trukdymus kitiems kanalų naudotojams eksploatuoti jų elektroninių ryšių tinklus, vykdyti jų remontą ir modernizavimą? Atsakymas
3. Ar ūkio subjektas, prieš pradėdamas naujų ryšio tinklų įrengimą, privalo gauti namų bendrasavininkų (administratorių) sutikimą? Atsakymas
Informacija atnaujinta 2015-09-29
atgal
 

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku