Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

Kabelinė TV

Visuose Lietuvos rajonų centruose ir didesniuose miesteliuose veikia kabelinės televizijos tinklai. RRT duomenimis 2017 m. III ketv. jų teikiamomis paslaugomis naudojasi 377 tūkst. abonentų.

Kabelinės televizijos tinklas – tai didžiąja dalimi laidinė infrastruktūra, kurios pagrindinė paskirtis – viešas radijo ir televizijos programų pristatymas žiūrovui. Šiuolaikiniai kabelinės televizijos tinklai retransliuoja keliasdešimt televizijos ir radijo programų, taip pat teikia duomenų perdavimo, kitas elektroninių ryšių paslaugas. Didesniuose Lietuvos miestuose radijo ir televizijos signalų paskirstymui naudojami optiniai kabeliai. Signalų perdavimui naudojama 48 – 862  MHz radijo dažnių juosta. Kabelinės televizijos programos transliuojamos taip pat ir  skaitmeniniu formatu. Skaitmeniniam televizijos signalų perdavimui naudojamas DVB-C standartas.

 

Kabelinės TV techninių parametrų priežiūra

Siekdama užtikrinti, kad kabelinės televizijos tinklais teikiamų paslaugų gavėjai gautų kokybiškas paslaugas, RRT atlieka planinius kabelinių televizijų tinklų techninių parametrų patikrinimus. Šių patikrinimų metu įvertinama ar kabelinės televizijos tinklų pagrindiniai techniniai parametrai, lemiantys radiofonijos ir televizijos signalų perdavimo kokybę, atitinka Radiofonijos ir televizijos signalų laidinių paskirstymo tinklų techninių parametrų reikalavimų aprašo (toliau – Aprašas) privalomuosius reikalavimus.

 

2018 metais II ketvirtyje atliktų kabelinės televizijos tinklų techninių parametrų patikrinimo rezultatai

Patikrinti 5-ių kabelinės televizijos tinklų pagrindiniai techniniai parametrai. Visi patikrinti kabelinės televizijos tinklų techniniai parametrai atitiko Aprašo privalomuosius reikalavimus.

 

2017 metais atliktų kabelinės televizijos tinklų techninių parametrų patikrinimo rezultatai

2017 m. buvo atlikta 20 kabelinės televizijos tinklų techninių parametrų patikrinimai. Vienas kabelinės televizijos tinklas netenkino Aprašo privalomųjų reikalavimų.

Taip pat buvo patikrinta 1 kabelinės televizijos tinklo pagrindiniai techniniai parametrai nagrinėjant gautą skundą iš kabelinės televizijos tinklo paslaugų gavėjo. Šio patikrinimo metu nustatyta, kad išmatuoti kabelinės televizijos tinklo techniniai parametrai atitiko Aprašo privalomuosius reikalavimus.

 

2018 metų III ketvirtyje planuojamų patikrinti kabelinės televizijos tinklų sąrašas

Kabelinės televizijos tinklo operatorius

Miestas

UAB „Cgates“

Alytus

UAB „Cgates“

Ukmergė

UAB „Init“

Druskininkai

UAB „Init“

Vilnius

UAB „Balticum“

Kėdainiai
Informacija atnaujinta 2018-07-09
atgal
 

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku