Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

Domenai

Teisė vartoti Lietuvos vardą interneto domenų varduose su galūne „.lt“  yra reglamentuota Lietuvos vardo vartojimo interneto domenų varduose taisyklėse.

Asmenys gali vartoti Lietuvos vardą antrojo lygio domenų varduose prieš aukščiausiojo lygio domeną „.lt“ tik tada, kai turi leidimą, išskyrus taisyklių 7 punkte nurodytus atvejus.

7. Asmuo turi teisę vartoti Lietuvos vardą antrojo lygio domeno varde prieš aukščiausiojo lygio domeną „.lt“ be atskiro leidimo:

7.1. kai Lietuvos vardas vartojamas juridinio asmens pavadinime, juridinio asmens filialo arba jo atstovybės pavadinime Juridinių asmenų registro nuostatuose, patvirtintuose Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. lapkričio 12 d. nutarimu Nr. 1407, nustatytomis sąlygomis arba prekių ženkluose ir dizaine pagal Leidimo vartoti Lietuvos Respublikos oficialųjį ar tradicinį (trumpąjį) valstybės pavadinimą, herbą, vėliavą ar kitus valstybės heraldikos objektus ar juos mėgdžiojantį žymenį, taip pat garantinius ir prabos ženklus, antspaudus, pasižymėjimo ar apdovanojimo ženklus prekių ženkluose ir dizaine suteikimo tvarkos aprašą, patvirtintą teisingumo ministro 2001 m. balandžio 10 d. įsakymu Nr. 65, ir jo prašomas registruoti interneto domeno vardas visiškai atitinka juridinio asmens pavadinimą ar juridinio asmens filialo arba jo atstovybės pavadinimą, arba prekės ženklą ir dizainą;

7.2. kitais įstatymų numatytais atvejais.


Asmuo, pageidaujantis gauti leidimą, RRT pateikia paraišką. Paraiškos forma.


Leidimų, suteikiančių įraše nurodytam asmeniui teisę vartoti Lietuvos vardą su galūne „.lt“, registras
RRT direktoriaus įsakymus (tarp jų ir dėl domenų) rasite čia.


Domenai su galūne „.lt“
Lietuviškojo domeno, kurio galūnė yra „.lt“, administratorius yra Kauno technologijos universiteto Informacinių technologijų plėtros institutas (KTU ITPI). Domenai su „.lt“ galūne registruojami pagal KTU ITPI nustatytas domenų registravimo taisykles. Plačiau.


Domenai su galūne „.eu“. Plačiau.


Tarptautinės organizacijos:

-ICANN (Internet corporation for assigned names and numbers) www.icann.org/

-IANA (Internet assigned numbers authority) http://www.iana.org/

-RIPE (Reseaux IP Europeens) http://www.ripe.net/

Informacija atnaujinta 2018-03-14
atgal
 

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku