Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

Elektrinių ir elektroninių aparatų elektromagnetinio suderinamumo priežiūra

Elektrinių ir elektroninių aparatų ir įrenginių (informacinių technologijų įrangos; buitinių prietaisų ir elektrinių įrankių; TV ir radijo transliacijų imtuvų; pramonės, mokslo ir medicinos elektrinės įrangos; elektrinių apšvietimo įrenginių; elektrinės matavimo, valdymo ir laboratorijų įrangos; apsaugos sistemų ir kt.) atitikties Elektromagnetinio suderinamumo (EMS) techninio reglamento reikalavimams techninę priežiūrą pagal savo kompetenciją vykdo Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba.

 

Europos Sąjungos (ES) lygmenyje RRT ekspertai aktyviai dalyvauja Europos Komisijos įsteigtose darbo grupėse, bendradarbiauja su kitų ES šalių administracijomis, vykdančiomis elektromagnetinio suderinamumo Direktyvos 2014/30/ES reikalavimų įgyvendinimą. Dalyvaujama ES šalių vykdomose bendrose rinkos priežiūros kampanijose, kurių metu koordinuotai tikrinama šalių narių rinkose esančių tam tikros prekių grupės atitiktis privalomiesiems techniniams bei adminstraciniams reikalavimams EMS srityje. Kampanijų rezultatai pateikiami Europos Komisijai.

 

ES vykusių bendrų elektromagnetinio suderinamumo rinkos priežiūros kampanijų ataskaitos (anglų kalba):

 

I (2004-2005 m.) EMS kampanijos ataskaita (gaminių grupė - energiją taupančios lempos).

II (2007-2008 m.) EMS kampanijos ataskaita (gaminių grupė - buitiniai elektriniai įrankiai).

III (2009-2010 m.) EMS kampanijos ataskaita (gaminių grupė - televizijos imtuvai ir jiems giminiški įrenginiai).

IV (2011 m.) EMS kampanijos ataskaita (gaminių grupė - LED apšvietimo įranga).

V (2012-2013 m.) EMS kampanijos ataskaita (gaminių grupė - impulsiniai maitinimo šaltiniai).

VI (2014 m.) EMS kampanijos ataskaita (gaminių grupė - saulės baterijų inverteriai).

VII (2016-2017 m.) EMS kampanijos ataskaita (gaminių grupė - LED prožektoriai).

VIII (2016-2017 m.) EMS kampanijos ataskaita (gaminių grupė - indukcinės kaitlentės).

IX (2017 m.) EMS kampanijos ataskaita (gaminių grupė - elektroninės cigaretės).

 

Šių gaminių grupių aparatų atitikties esminiams elektromagnetinio suderinamumo Direktyvos 2004/108/EB bei Direktyvos 2014/30/ES reikalavimams vertinimą atliko akredituotas Aparatūros ir įrenginių elektromagnetinio suderinamumo kontrolės skyrius.

Informacija atnaujinta 2017-10-20
atgal
 

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku