Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

Informacija Lietuvos gamintojams ir importuotojams

Teikiant elektrinius ir elektroninius gaminius į rinką, reikia vadovautis šiais pagrindiniais dokumentais:
Europos Parlamento ir Tarybos Direktyva 2014/30/ES (ES oficialusis leidinys L 96, 2014 m. kovo 29 d., 79 ps.);
Elektromagnetinio suderinamumo techninis reglamentas;
Aktualus darniųjų standartų pavadinimų ir nuorodinių žymenų sąrašas, pagal 2014/30/ES direktyvą (Europos Komisijos portale).
 
Atitikties vertinimo procedūros, aparatų ženklinimas, CE žymuo
 
Atitikties vertinimo procedūros pagal naująją EMS direktyvą 2014/30/ES aprašytos Elektromagnetinio suderinamumo techniniame reglamente.
Pagrindinės nuostatos yra šios:
Įrenginiai turi būti sukonstruoti taip, kad tenkintų esminius elektromagnetinio suderinamumo reikalavimus, t. y.:
a) skleidžiami elektromagnetiniai trikdžiai neviršytų lygio, kuriam esant radijo ryšio ir telekomunikacijų galiniai įrenginiai ar kiti įrenginiai netrukdomai veiktų pagal paskirtį;
b) atsparumas elektromagnetiniams trikdžiams, kurie gali atsirasti naudojant įrenginius pagal paskirtį, būtų pakankamas, kad jie netrukdomai veiktų pagal paskirtį be veikimo kokybės pablogėjimo.
Įrenginiai skirstomi į aparatus ir stacionariąją aparatūrą:
Aparatai turi atitikti esminius elektromagnetinio suderinamumo reikalavimus. Gamintojas arba jo įgaliotas atstovas ES turi atlikti vertinimą, ar aparatas atitinka darniųjų standartų reikalavimus, arba pateikti detalią dokumentaciją, įrodančią, kad aparatas atitinka esminius reikalavimus. Atitikties vertinimo procedūrą gamintojas ar jo įgaliotas atstovas ES atlieka pats arba gali kreiptis į atitinkamą notifikuotąją įstaigą.
Atlikęs aparato atitikties vertinimą, jei šio vertinimo rezultatai teigiami, gamintojas arba jo įgaliotas atstovas prieš teikdamas aparatą į rinką turi paženklinti aparatą CE žymeniu bei parengti ES atitikties deklaraciją.
Aparatų teikėjas prie kiekvieno aparato privalo pateikti gamintojo pavadinimą bei adresą ir, jei gamintojas nėra įregistruotas arba turintis buveinę EEE valstybėse, jo įgaliotojo atstovo arba asmens, įregistruoto ar turinčio buveinę EEE valstybėse, atsakingo už aparatų teikimą į EEE rinką, pavadinimą ir adresą.
Stacionarioji aparatūra turi atitikti esminius elektromagnetinio suderinamumo reikalavimus, tačiau ji nėra ženklinama CE žymeniu ir jai nereikia atitikties deklaracijos.
 
Klausimynas EMS bandymams atlikti
 
Tam, kad RRT specialistai galėtų tinkamai įvertinti bei išmatuoti jūsų gaminamo ar importuojamo aparato elektromagnetines charakteristikas, prašome užpildyti klausimyną „Informacija apie bandomąjį objektą“.
Užpildytą klausimyną prašome išsiųsti paštu, adresu: RRT Aparatūros ir įrenginių elektromagnetinio suderinamumo kontrolės skyrius, Zarasų g. 38, LT-44140 Kaunas, arba faksu (8 37) 33 40 40, arba el. paštu: emc@rrt.lt
Informacija atnaujinta 2016-07-12
atgal
 

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku