Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

EMS techninis reglamentas, direktyvos, standartai

Elektromagnetinio suderinamumo techninis reglamentas

  

Nuo 2016 m. balandžio 20 d., elektromagnetinio suderinamumo reikalavimus elektriniams ir elektroniniams įrenginiams Lietuvos Respublikoje nustato Elektromagnetinio suderinamumo techninis reglamentas kuris įgyvendina 2014 m. vasario 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2014/30/ES dėl valstybių narių įstatymų, susijusių su elektromagnetiniu suderinamumu, suderinimo (nauja redakcija).

 

Standartai nustatantys reikalavimus įrenginių elektromagnetiniam suderinamumui
 

 Elektromagnetinio suderinamumo Direktyva 2014/30/ES yra vadinamoji „naujojo požiūrio“ direktyva, ji nustato esminius reikalavimus įrenginių elektromagnetiniam suderinamumui, t. y. įrenginiai turi būti sukonstruoti ir pagaminti taip, kad jų:

a) skleidžiami elektromagnetiniai trikdžiai neviršytų lygio, leidžiančio radijo ir telekomunikacijų įrenginiams ar kitiems įrenginiams veikti pagal paskirtį;

b) jų atsparumo elektromagnetiniams trikdžiams, kurie gali atsirasti naudojant pagal paskirtį, lygis būtų pakankamas, kad jie galėtų veikti.

Konkrečius techninius reikalavimus (leistinąsias ribas, bandymų metodus, elektromagnetines aplinkas) gaminiui nustato darnieji standartai. Darniųjų standartų sąrašai pagal direktyvas skelbiami Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje. Darniuosius Europos standartus (EN) Lietuvos standartizacijos departamentas perima kaip Lietuvos standartus (LST EN).

 

Lietuvoje priimtų darniųjų standartų sąrašai skelbiami Lietuvos standartizacijos departamento tinklalapyje.

Nuolat atnaujinamas elektromagnetinio suderinamumo darniųjų Europos EN standartų sąrašas, susijęs su Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2014/30/ES, yra skelbiamas Europos Komisijos tinklalapyje.

Informacija atnaujinta 2016-07-12
atgal
 

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku