Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

EMS kontrolė ir akreditavimo sritis

Elektromagnetinio suderinamumo parametrų kontrolė
 
Elektromagnetinio suderinamumo parametrų kontrolę (bandymus) RRT atlieka akredituotas Aparatūros ir įrenginių elektromagnetinio suderinamumo kontrolės skyrius.
Elektromagnetinės spinduliuotės bandymai atiekami ištisus metus 3 m, 10 m ir 30 m spinduliuotės bandymų aikštelėse.
Atsparumo trikdžiams bandymai atliekami 30 kvadratinių metrų ploto bei 5,5 m aukščio ekranuotoje beaidėje kameroje.
Elektromagnetinio suderinamumo bandymai atliekami nuo 0 Hz iki 40 GHz dažnių juostoje.
RRT atlieka 10 skirtingų rūšių elektromagnetinių trikdžių spinduliavimo matavimus bei 15 rūšių atsparumo elektromagnetiniams trikdžiams bandymus, įskaitant atsparumo elektromagnetiniams laukams bandymą, kai bandomasis įrenginys veikiamas iki 30 V/m stiprio elektromagnetiniu lauku nuo 80 MHz iki 4 GHz dažnių juostoje.
 
 
Akreditavimo sritis
2006 m. RRT Aparatūros ir įrenginių elektromagnetinio suderinamumo kontrolės skyrius, pirmasis iš mechanikos, elektrotechnikos ir informatikos įrenginių atitikties vertinimo įstaigų, buvo akredituotas pagal naująjį kokybės standartą LST EN ISO/IEC 17025:2006. Lietuvos Nacionalinio akreditacijos biuro (NAB) ekspertai teigiamai įvertino skyriuje įdiegtą kokybės sistemą bei darbuotojų techninę kompetenciją, taip pat buvo praplėsta skyriaus akreditavimo sritis.
Aparatūros ir įrenginių elektromagnetinio suderinamumo kontrolės skyriaus akreditavimo sritis nuo 1999 m., kada skyrius buvo pirmą kartą akredituotas NAB, yra nuosekliai plečiama. Šio skyriaus akreditavimo sritis yra plačiausia iš Lietuvos atitikties vertinimo įstaigų – ją sudaro virš 170 Lietuvos (LST), regioniniai (EN) bei tarptautiniai standartai (IEC, CISPR, ISO) ir kiti tarptautiniai normatyviniai dokumentai, nustatantys elektromagnetinio suderinamumo reikalavimus:
- radijo ryšio ir telekomunikacijų galiniams įrenginiams;
- multimedijos įrangai;
- buitiniams prietaisams, elektriniams įrankiams ir panašiems aparatams;
- elektriniams apšvietimo ir panašiems įrenginiams;
- radijo ir televizijos transliacijų imtuvams ir susijusiai įrangai;
- pramonės, mokslo ir medicinos įrangai;
- žemosios įtampos maitinimo įrenginiams;
- elektrinei matavimo, valdymo ir laboratorijų įrangai;
- elektriniams ir elektroniniams aparatams skirtiems naudoti pramoninėje aplinkoje;
- liftams, eskalatoriams ir judamiesiems takams;
- transporto priemonėms ir elektriniams bei elektroniniams pablokiams.
 
RRT Aparatūros ir įrenginių elektromagnetinio suderinamumo kontrolės skyriaus aktuali akreditavimo srities redakcija (galioja nuo 2017-09-14).
Informacija atnaujinta 2017-10-20
atgal
 

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku