Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

ENISA

ENISA

Šiandien, kai elektroniniai ryšiai ir informacinės technologijos turi didelę svarbą šiuolaikinei visuomenei bei ekonomikai, tinklų ir informacijos saugumas yra aktualus ne tik kiekvienai šaliai atskirai, bet ir viso pasaulio mastu.

Siekiant kelti tinklų ir informacijos saugumo lygį Europos Sąjungos šalyse narėse, 2004 m. kovo 10 d. pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 460/2004 buvo įkurta Europos tinklų ir informacijos saugumo agentūra (angl. - European Network and Information Security Agency, ENISA).

 

ENISA tikslai:

Plačiau su ENISA uždaviniais, veikla ir struktūra galima susipažinti čia

ENISA viešai skelbia savo 2008, 2009, 2010 metų veiklos ataskaitas

Europos CERT sąvadas


ENISA ir Lietuva
Lietuva palaiko tiesioginį ryšį su ENISA ir turi savo atstovus šios agentūros struktūroje.

Informacija apie Lietuvos atstovus:

RRT nuostatų 8.24 punktas nustato, kad RRT dalyvauja ENISA veikloje ir yra kompetentinga institucija, turinti teisę kreiptis į ENISA. Šios nuostatos suteikia RRT teisę tarptautiniu lygiu kelti informacinių technologijų saugumo klausimus, kreipiantis į ENISA, bei aktyviai prisidėti prie ENISA veiklos, siekiant užtikrinti informacinių technologijų saugumą tiek Lietuvoje, tiek visoje Europos Bendrijoje. 

Informacija atnaujinta 2012-08-10
atgal
 

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku