Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

Teikėjui

2015 m. birželio 23 d. įsigaliojo naujoji Viešųjų ryšių tinklų, viešųjų elektroninių ryšių paslaugų ir elektroninės informacijos prieglobos paslaugų saugumo ir vientisumo užtikrinimo taisyklių redakcija, kuria nustatomos elektroninės informacijos prieglobos paslaugų teikėjų ir interneto paslaugų teikėjų teisės ir pareigos užtikrinant jų teikiamų paslaugų saugumą ir vientisumą. Esminis taisyklių pakeitimas yra susijęs su Kibernetinio saugumo įstatymo nuostatų įgyvendinimu, kuriuo remiantis pirmą kartą Lietuvoje elektroninės informacijos prieglobos paslaugų teikėjams yra nustatomos teisės ir pareigos užtikrinant jų teikiamų paslaugų saugumą ir vientisumą. Elektroninės informacijos prieglobos paslaugų teikėjai privalės informuoti paslaugų gavėjus, kuriose šalyse saugoma jų elektroninė informacija, įgyvendinti tinkamas kibernetinio saugumo užtikrinimo technines ir organizacines priemones savo teikiamų paslaugų saugumui užtikrinti, informuoti savo paslaugų gavėjus apie svarbesnius incidentus, vientisumo pažeidimus ir apie numatomus planinius darbus, kuriuos atliekant yra tikimybė sutrikdyti elektroninės informacijos prieglobos paslaugų saugumą ir (ar) vientisumą, kt.

 

Ryšių reguliavimo tarnyba  siekdama, kad asmenims būtų teikiamos patikimos debesų kompiuterijos paslaugos (pvz., virtualios duomenų saugyklos, interneto svetainių priegloba) ir garantuojamas jų duomenų saugumas bei privatumas, taip pat siekdama glaudesnio bendradarbiavimo su debesų kompiuterijos paslaugų teikėjais bei į šį procesą įtraukti kuo daugiau teikėjų, sudaro debesų kompiuterijos paslaugų teikėjų sąrašą, į kurį galima įsirašyti užpildžius registracijos formą www.rrt.lt/failai/apklausa.html.  Sudarius debesų kompiuterijos paslaugų teikėjų sąrašą, bus rengiamos įvairios diskusijos, dalinamasi aktualia informacija paslaugų saugumo užtikrinimo klausimais.

 

Taip pat ryšių reguliavimo tarnyba yra išleidusi rekomendacijos debesų kompiuterijos paslaugų naudotojams, jas galima rasti:

Lietuvių kalba - www.rrt.lt/failai/rekomendacijos,

Anglų kalba - www.rrt.lt/failai/rekomendacijos_en.

Informacija atnaujinta 2015-07-24
atgal
 

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku