Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

Debesų kompiuterija

RRT teikia rekomendacijas dėl debesų kompiuterijos paslaugų saugumo

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), reaguodama į vis didėjančią kibernetinių nusikaltimų grėsmę debesų kompiuterijos paslaugų srityje, skelbia rekomendacijas debesų kompiuterijos paslaugų naudotojams.

 

RRT, kaip institucija, kurios viena iš svarbiausių funkcijų ‒ užtikrinti saugumą elektroninėje erdvėje, siekia, kad interneto naudotojams būtų teikiamos patikimos debesų kompiuterijos paslaugos (virtualios duomenų saugyklos, svetainių priegloba ir kt.) ir garantuojamas jų duomenų saugumas bei privatumas. 2014 m. gruodžio 11 d. priimtame Kibernetinio saugumo įstatyme taip pat numatyta, kad RRT atlieka elektroninės informacijos prieglobos paslaugų saugumo priežiūrą. Siekdama įgyvendinti šias užduotis, RRT pakvietė Lietuvos debesų kompiuterijos paslaugų teikėjus į apskritojo stalo diskusiją apie debesų kompiuterijos paslaugų ir informacijos saugumo stiprinimą. Diskusijos metu identifikavus ypatingos svarbos informacijos saugumo vietas ir interneto naudotojų švietimo trūkumą, buvo nutarta bendradarbiauti, siekiant parengti praktines rekomendacijas debesų kompiuterijos paslaugų naudotojui.

 

Rekomendacijose RRT atkreipia debesų kompiuterijos paslaugų naudotojų dėmesį į riziką, kuri turi būti įvertinta renkantis debesų kompiuterijos paslaugų teikėją bei siūlomą debesų kompiuterijos paslaugų tipą. RRT rekomendacijose išsamiai pateikta, kokius klausimus reikėtų užduoti debesų kompiuterijos paslaugų teikėjui prieš sudarant sutartis dėl tokių paslaugų teikimo. RRT rekomendacijomis siekiama pagelbėti nustatyti paslaugų teikėjų bei naudotojų teises ir pareigas. Rekomenduojama, kad debesų kompiuterijos paslaugų teikėjai prisiimtų atsakomybę už fizinį infrastruktūros aprūpinimą – patalpų apsaugą, nenutrūkstamą elektros tiekimą, tarnybinių stočių ir aušinimo sistemų darbą, kabelių tinklą, internetą. Paslaugų naudotojams aktualiausi būtų teisės aktų (pvz., Lietuvos Respublikos nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo) laikymosi aspektai, geriausia slaptažodžių generavimo praktika ir jos pritaikymas jungiantis prie debesų kompiuterijos paslaugų.

 

Rekomendacijas lietuvių kalba galima rasti www.rrt.lt/failai/rekomendacijos, anglųwww.rrt.lt/failai/rekomendacijos_en,  o kilus klausimų dėl saugumo elektroninėje erdvėje, visada galima kreiptis į RRT. 

 

Informacija atnaujinta 2015-07-09
atgal
 

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku