Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

Paslaugų teikėjo keitimas, išlaikant abonentinį numerį

Numerio perkeliamumo paslauga vartotojams suteikia laisvę ir galimybes rinktis geriausiai jų poreikius atitinkančio operatoriaus paslaugas ir kartu išsaugoti savo turimą telefono numerį.

Numerio perkeliamumo tvarką nustato Abonento teisės išlaikyti abonentinį numerį, keičiant viešųjų telefono ryšio paslaugų teikėją, paslaugų teikimo vietą arba būdą, užtikrinimo sąlygų ir tvarkos aprašas, patvirtintas 2011 m. balandžio 29 d. RRT direktoriaus įsakymu Nr. 1V-460.

Operatoriai savo lėšomis privalo užtikrinti abonentinio numerio perkėlimą, kai abonentas keičia telefono ryšio paslaugų teikėją, paslaugų teikimo vietą arba būdą t.y. abonentui numerio perkėlimas nieko nekainuoja.

Fiksuotojo telefono ryšio paslaugų teikėjai privalo užtikrinti fiksuotojo telefono ryšio numerių ir paslaugų numerių perkeliamumą, kai keičiamas fiksuotojo telefono ryšio paslaugų teikėjas.

Judriojo telefono ryšio paslaugų teikėjai privalo užtikrinti judriojo telefono ryšio paslaugų numerių ir paslaugų numerių perkeliamumą, kai keičiamas viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų teikėjas.

Atkreipiame dėmesį, kad negalima perkelti fiksuoto telefono ryšio numerių į judrųjį ir atvirkščiai.

Operatoriai negali riboti abonentinio numerio perkeliamumo. Abonentinio numerio perkeliamumas turi būti užtikrinamas net jei toks perkėlimas pažeistų sutarties su operatorių sąlygas. Tačiau šita nuostata neatleidžia abonento nuo civilinės atsakomybės už sutarties sąlygų pažeidimą.

Keisdamas telefono ryšio paslaugų teikėją ir norėdamas išlaikyti savo telefono numerį, abonentas naujam paslaugų teikėjui turi pateikti prašymą dėl numerio perkėlimo. Dėl prašymo formų reikia kreiptis į tą paslaugų teikėją, į kurio tinklą norima perkelti numerį.

Numerio perkėlimo procesas iki perkelto abonentinio numerio aktyvavimo turi užtrukti ne ilgiau kaip 1 darbo dieną, laikas skaičiuojamas nuo prašymo pateikimo dienos. Tai pat abonentas prašyme gali nurodyti pageidaujamą abonentinio numerio perkėlimo datą.

Apie tai, kad fiskuoto ar judriojo telefono ryšio numeris jau yra perkeltas, abonentą privalo pranešti naujasis paslaugų teikėjas. Informaciją, kokiam paslaugų teikėjui priklauso fiksuoto ar judriojo ryšio telefono numeris, galima rasti ir Nacionalinėje elektroninių ryšių resursų ir leidimų sistemoje tinklalapio adresu numeracija.rrt.lt.

Informacija atnaujinta 2017-04-03
atgal
 

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku