Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

Kaip išvengti netikėtumų, mobiliuoju telefonu naudojantis pasienyje

 

„Visą laiką buvau Lietuvoje, niekur nebuvau išvažiavęs, o sąskaitoje nurodytos tarptinklinio ryšio paslaugos – skambučiai būnant užsienyje. Tiesa, buvau pas gimines Lietuvos pasienyje, bet iki sienos beveik dešimt kilometrų. Ir štai tau, skambučiai būnant užsienyje. Negana to, visi įeinantys skambučiai apmokestinti pagal tarptinklinio ryšio tarifus.“ Taip dažnas viešojo judriojo telefono ryšio vartotojas nustemba, pamatęs sąskaitoje savo nebūtas keliones po kaimynines šalis.

Tai gali atsitikti, nes Jūsų mobilusis telefonas pasienio rajone (pasieniu galima laikyti 30-40 km atstumą nuo valstybinės sienos) „pastebi“ kaimyninės šalies judriojo ryšio operatorių tinklų signalus ir, jei šie stipresni už Lietuvos judriojo ryšio operatorių tinklų skleidžiamus signalus, persijungia prie stipresnių signalų tinklo, t. y. prie užsienio operatorių tinklo. Ir štai – Jūs jau užsienyje.

Tačiau Jūsų telefonas gali prisijungti prie užsienio operatoriaus tinklo tik tuo atveju, jei Jums įjungta tarptinklinio ryšio paslauga. Tai galite sužinoti paskambinę į Jūsų operatoriaus paslaugų tarnybą arba paslaugų valdymo numeriu. Taip pat reikia išsiaiškinti, ar galite tarptinklinio ryšio paslaugą savarankiškai valdyti – išjungti ir įjungti. Jei tarptinklinio ryšio paslauga bus išjungta, Jūsų mobilusis telefonas nebandys jungtis prie užsienio operatorių tinklo net kai pasienyje Jūsų operatoriaus ryšio signalas bus silpnas.

Dar vienas būdas, kaip išvengti mobiliojo telefono savarankiško prisijungimo prie užsienio operatorių tinklo – nustatyti savo telefono aparatą taip, kad jis visai neieškotų kitų operatorių tinklo. Jei nesate išjungę tarptinklinio ryšio paslaugos, vadovaudamiesi telefono instrukcija galite nustatyti rankinę tinklo paiešką ir, pasienyje susilpnėjus Jūsų operatoriaus tinklo signalui, telefonas pasiūlys išsirinkti kitą tinklą. Tada galėsite nuspręsti, ar verta dėl geresnio ryšio jungtis prie užsienio operatoriaus tinklo ir mokėti už paslaugas daugiau, ar verčiau paieškoti geresnės ryšio zonos savo operatoriaus tinkle.

Jei tarptinklinio ryšio paslaugos liko įjungtos ir telefono aparatas pats pasirinko užsienio operatoriaus tinklą, gausite žinutę, sveikinančią atvykus į kitą šalį. Taip pat telefono ekrane atsiras užsienio operatoriaus pavadinimas. Jei nenorite, kad skambučiai būtų apmokestinti pagal tarptinklinio ryšio tarifus, vadovaudamiesi telefono instrukcija persijunkite prie savo operatoriaus tinklo rankiniu būdu.
Jei Lietuvos pasienyje ištiko nelaimė ir ketinate kviestis pagalbos tarnybas, atkreipkite dėmesį, ar Jūsų telefonas nėra prisijungęs prie užsienio operatoriaus tinklo, nes surinkę trumpąjį pagalbos numerį 112 susisieksite su kaimyninės valstybės pagalbos tarnybomis, o skambindami „Omnitel“ trumpaisiais pagalbos numeriais 101, 102, 103 bei „Bitė Lietuva“ ir „Tele2“ numeriais 011, 022, 033 galite niekur neprisiskambinti. Vadovaudamiesi telefono instrukcija persijunkite prie savo operatoriaus tinklo rankiniu būdu ir tuomet skambinkite į Lietuvos pagalbos tarnybas.
Pažymėtina, kad persijungimas į užsienio operatoriaus tinklą gali įvykti 30-40 km nuo sienos esant Jūsų operatoriaus tinklo patikimai ryšio zonai.

Informacija atnaujinta 2012-09-19
atgal
 

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku