Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

Egzaminų tvarka

Egzaminai

 

Egzaminus organizuoja Tarnybos direktoriaus įsakymu dvejiems metams sudarytos egzaminų komisijos. Egzaminų tikslas – nustatyti, ar asmens, pageidaujančio gauti leidimą radijo mėgėjų veiklai, žinios pakankamos užsiimti radijo mėgėjų veikla.

Kiekvieną komisiją sudaro trys nariai, iš kurių ne mažiau nei du yra A klasės leidimus radijo mėgėjų veiklai turintys radijo mėgėjai ir vienas Tarnybos atstovas. Egzamino metu būtinas egzaminų komisijos pirmininko ir bent vieno komisijos nario dalyvavimas.

Asmuo turi teisę laikyti egzaminą leidimui radijo mėgėjų veiklai gauti tik sumokėjęs nustatyto dydžio užmokestį už egzamino laikymą. Pensinio amžiaus asmenys ir asmenys, kuriems nustatytas invalidumas, nemoka už kvalifikacinio egzamino radijo mėgėjų veiklai laikymą.

Egzaminuojama:

B (žemesniu) lygiu, kai asmuo pageidauja gauti B klasės leidimą radijo mėgėjų veiklai;

A (aukštesniu) lygiu, kai asmuo, išlaikęs B lygio egzaminą, pageidauja gauti A klasės leidimą radijo mėgėjų veiklai.

Tarnyba sudaro, tvirtina bei skelbia savo interneto tinklalapyje kiekvieno lygio egzaminų klausimus. A lygio egzamino klausimai atitinka CEPT rekomendacijoje T/R 61‑02 „Darnusis radijo mėgėjų egzaminų pažymėjimas“ nustatytus reikalavimus.

Egzamino metu egzaminuojamam asmeniui pateikiama 30 klausimų. Prie kiekvieno klausimo pateikiami 3 atsakymų variantai, iš kurių vienas yra teisingas. Egzaminas laikomas išlaikytu, jei asmuo teisingai atsakė ne mažiau kaip į 25 klausimus.

Jei egzaminą laikantis asmuo dėl negalios nesugeba perskaityti pateiktų klausimų, komisijos nariai privalo pateikti klausimus neįgaliam asmeniui suprantamu bei prieinamu būdu ir nustatyti, ar egzaminuojamas asmuo turi pakankamai žinių pageidaujamos klasės leidimui gauti.

Asmuo, neišlaikęs egzamino, gali jį laikyti pakartotinai ne anksčiau, kaip praėjus 30 dienų nuo egzamino neišlaikymo dienosuž tą patį užmokestį.

 

Informacija atnaujinta 2017-03-17
atgal
 

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku