Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

Priemonės skaitmeninės antžeminės televizijos žiūrėjimui

   Tinkamos priemonės

   Televizijos programos Lietuvoje glaudinamos H.264 (MPEG-4) standartu. Nors beveik visi Lietuvos prekyboje esantys televizoriai su integruotu skaitmeninės antžeminės televizijos (DVB-T) imtuvu bei kiti DVB-T įrenginiai (priedėliai, kompiuterio plokštės, USB sąsajos DVB-T įrenginiai) yra pritaikyti atkurti H.264 (MPEG-4) standartu glaudintą vaizdą, vis dėlto  reikėtų pasitikrinti, ar ketinama įsigyti DVB-T priėmimo priemonė yra pritaikyta atkurti šį standartą. Lietuvoje yra pakankamas H.264 standartu glaudintą vaizdą atkuriančių televizorių su integruotu DVB-T imtuvu pasirinkimas, DVB-T priedėlius parduoda dauguma prekiautojų buitine elektronika.

 

   Kaip priedėlius ar televizorius nustatyti naujiems dažniams   

  Skaitmeninės antžeminės televizijos paslaugų vartotojai, įsigiję naują priemonę ar po dažnių ar kitų skaitmeninės antžeminės televizijos tinklų (stočių) parametrų pakeitimų pastebėję, kad televizoriai neberodo iki tol žiūrėtų televizijos programų, jas lydinčios informacijos ar elektroninio programų gido, turėtų:

  1. Atlikti automatinę arba rankinę programų (kanalų) paiešką. Rekomenduojama prieš atliekant programų paiešką iš programų sąrašo ištrinti neberodomų televizijos programų įrašus.

  2. Jei atlikus programų (kanalų) paiešką priedėlio ar televizoriaus naujiems dažniams (parametrams) suderinti nepavyksta, rekomenduojama, vadovaujantis įrenginio vartoto gidu (instrukcija) atkurti priedėlio ar televizoriaus (jei priedėlis integruotas jame) gamyklinius parametrus.

  3. Patikrinti, ar įjungtas antenos stiprintuvo maitinimas (jeigu naudojama antena su stiprintuvu). Žinotina, kad, jei antenos stiprintuvui maitinimas tiekiamas iš priedėlio ar televizoriaus, dažniausiai atkūrus priedėlio ar televizoriaus gamyklinius parametrus, antenos stiprintuvo maitinimo tiekimas automatiškai išsijungia, ir jį gali prireikti vėl įjungti rankiniu būdu pasinaudojant atitinkama priedėlio ar televizoriaus meniu funkcija.

  4. Iš naujo atlikti automatinę programų (kanalų) paiešką.

 

  Kaip atstatyti gamyklinius parametrus

  Kadangi skirtingi televizoriai ar priedėliai turi skirtingus valdymo pultelius, tad ir gamykliniai parametrai kiekvienu atveju atstatomi skirtingai.

  Dažniausiai televizoriaus (ar priedėlio) nuotolinio valdymo pulteliu reikia išsikviesti meniu spaudžiant klavišą, pažymėtą MENU arba SETUP. Pasirodžiusiame meniu reikia surasti sritį „Nustatymai“. Ją pasirinkus paprastai būna punktas „Atstatyti gamyklinius parametrus“. Reikia spausti „OK“ (arba „Enter“) ir dar kartą patvirtinti pasirinkimą (tuo pačiu „OK“). Gali būti paprašoma įvesti slaptažodį, kuris dažniausiai, prieš vartotojui jį pakeičiant, gamykloje būna nustatytas 0000.

Informacija atnaujinta 2017-11-28
atgal
 

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku