Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

Internetas per WIMAX tinklą

Šios technologijos dėka įmanoma teikti telekomunikacines paslaugas tose vietovėse, kur nepasiekia laidai. Technologiją reglamentuoja „IEEE 802.16“ standartas, kai kur dar vadinamas WirelessMAN (Wireless Metropolitan Area Networks). Pagrindinė WiMAX technologijos ideologija – nesunkiai įrengiama, decentralizuota ir gana nebrangi ryšio infrastruktūra. Šis ryšys leidžia vienu metu naršyti internete ir naudotis garso bei vaizdo telefonija. Dabar naudojami „WiMAX“ tinklai gali pasiekti iki 75 Mb/s duomenų perdavimo spartą siunčiant duomenis į stacionarų kompiuterį ir iki 30 Mb/s – į mobilųjį terminalą, judantį iki 120 km/h greičiu. Licencijas WiMAX paslaugoms teikti turi trys bendrovės : AB Lietuvos radijo ir televizijos centras, UAB „Balticum TV“ ir UAB „Neltė“. Paslaugos pradėtos teikti 2008 – 2009 metais. AB Lietuvos radijo ir televizijos centras pristato šią paslaugą MEZON pavadinimu,   UAB „Balticum TV“ vadina „Belaidis internetas WiMAX“ .

 

Šiuo metu baigiamas kurti naujas bevielio ryšio technologijos „WiMAX“ standartas 802.16m. Antrosios kartos „WiMAX“ tinklų sparta turėtų būti kur kas didesnė: iki 1 Gb/s siunčiant duomenis į stacionarų kompiuterį ir iki 100 MB/s – į automobilyje esančius nešiojamuosius kompiuterius ir mobiliuosius telefonus.

Informacija atnaujinta 2011-01-14
atgal
 

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku