Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

Ar saugu naršyti internete jungiantis komutuojama linija („DIAL-UP")?

Pasitaiko atvejų, kai interneto vartotojai, kurie naudojosi internetu per telefono liniją („dial-up“), gauna dideles sąskaitas už tarptautinius skambučius. Paprastai tai būna dėl užregistruotų tarptautinių pokalbių su tokiomis tolimomis šalimis, kaip Bisau Gvinėja ar kitomis.

 

Ištyrus buvo nustatyta, kad abonentai tapo naujo apgaudinėjimo būdo per internetą aukomis. Interneto vartotojai, prie interneto prisijungę telefono linija, įdiegia savo kompiuteryje atsitiktinai internete rastas ar elektroniniu paštu gautas programas. Tokių programų platintojai žada, kad programa padės nemokamai patekti į uždarą pornografijos, muzikos ar kitą interneto svetainę. Šios programos veikia tokiu principu: vartotojai automatiškai atjungiami nuo nuolatinio interneto paslaugų teikėjo ir prijungiami tiesiogiai prie kito interneto teikėjo (pavyzdžiui, Bisau Gvinėjos telekomunikacijų bendrovės),po to atsidaro ir žadėtoji interneto svetainė. Taigi vartotojas vietoje Lietuvos elektroninių ryšių operatoriaus nustatytų prisijungimo prie interneto paslaugų kainų turi mokėti pagal tarptautinių pokalbių, skambinant į Bisau Gvinėją, tarifus. Tokių atvejų yra buvę ir jungiantis prie interneto per judraus ryšio telefono aparatą.

 

Plačiau apie tinklų ir informacijos saugumą galite pasiskaityti interneto tinklalapyje adresu www.esaugumas.lt

Informacija atnaujinta 2011-01-14
atgal
 

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku